Turistik Doğu Ekspresi İle Kars Erzurum Turumuzu Isparta – Kars yolculuğumuzla başlayıp Kars’ın güzelliklerini görerek başladık. Misafirlerimizle hayran kaldığımız Ani Harabileri ve Çıldır Gölü’nü gördük. Çıldır Gölü’nün güzelliğini ise tarihe ev sahipliği yapan Sarıkamış ile ölümsüzleştirdik. Erzurum gezimizi meşhur oltu taşı ve bu taştan yapılma eserleri görüp alışveriş yaptığımız Taş Han ziyaretimiz ile sonlandırıp Kars Tren Garı’na hareket ettik. Turistik Doğu Ekspresi‘nde bizlere ayrılmış olan vagonlardaki kompartımanlarımıza yerleşip meşhur düdük sesi ile gece yolculuğumuza başladık.

Tren yolculuğumuz ile Sivas – Divriği güzelliğini de görüp trenin mükemmel cuf cuf sesi ile programımızı sonlandırdık. Merakla beklenen tren konaklaması hayallerin de ötesinde bir mükemmellikte idi. En güzeli ise  Saporta’nın şahane misafirlerinin turumuza renk katması oldu.

Katılım sağlayıp gezimizi güzelleştiren misafirlerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz. Yine yeniden Saporta Tour ile bir sonraki Turistik Doğu Ekspresi’nde görüşmek dileğiyle…

 

blank

 

blank

blank

blank

blank

blank

blank

blank

blank

blank

blank

 

 

blank

blank

blank

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir