Eskişehir ’de Gezilecek Yerler

1.Odunpazarı

odunpazarı

Eskişehir’in en eski yerleşim merkezlerinden biri olan Odunpazarı, özellikle evleriyle yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. Bölgede her bütçeye uygun konaklama fırsatları, yöresel yemeklerin tadına varabileceğiniz mekanlarla Eskişehir unutamayacağınız seyahatlardan biri olacak.

2.Porsuk Çayı

porsukcayi

Eskişehir’in en merkezi ve hareketli bölgesinde yer alan Porsuk Çayı’nda gondol ile tura çıkabilirsiniz. Manzaranın tadını çıkarırken bu güzel deneyimi tatmanın mutluluğunu yaşayacaksınız.

3.Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi

balmumu müzesi

Mustafa Kemal Atatürk ve ailesinden sanat camiasına, Türk liderlerden futbolculara kadar bir çok tanınmış ismin balmumu heykelleri bulunan müzede flaşsız fotoğraf çekme imkanına sahipsiniz. Odunpazarı’nda yer alan müzeye ayrıca ulaşım da çok kolay.

3. Sazova Bilim, Sanat ve Kültür Parkı

sazova

Şehrin batı kısmında yer alan Sazova Parkı içinde bulundurduğu bilimsel ögelerle oldukça dikkat çekiyor. Parkın bünyesinde Masal Şatosu, Korsan Gemisi, Yapay Gölet, Eti Sualtı Dünyası, Bilim ve Deney Merkezi, Sabancı Uzay Evi, çeşitli kafe ve restoranlar bulunmaktadır. Unutmadan söyleyelim parka girişler ücretsiz.

 

Kaynak : http://blog.tatil.com/eskisehir-gezi-rehberi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir