Firma, kurum ve kuruluşların bayilerine veya müşterilerine yönelik vermeyi planladıkları seminer ve kongreleri profesyonel bir şekilde planlamanın önemi büyüktür. Kurumların imaj ve prestijine uygun kongre ve seminer organizasyonlarının kusursuz bir şekilde gerçekleşmesini sağlamak için projelendirmenin dikkatli ve hassas bir şekilde yerine getirilmesi lazımdır. Bu konuda deneyimli ekip ve uzman kadrosu ile hareket eden firmamız, seminer ve kongre için gereken tüm süreçleri yönetir.

 

Kongre ve Seminer

 

Kongre ve seminer organizasyonun nelere dikkat edilir?

Kongre ve seminerin amacına uygun planlanmanın yapılabilmesi için kongre sahibi kurumun hedeflerine ve taleplerine dikkat etmek gerekir. Kurumun hayal ettiği düzeyde bir kongrenin gerçekleşmesini sağlayacak tüm fiziki donanımların tedarik edilmesi önem ifade eder. Bu hususta, en iyi ses sistemlerinin tercih edilmesinden, aydınlatma sistemlerinin kullanımına kadar doğru tercihlerin yapılması lazımdır.

 

Kongre ve Seminer

Kongre ve seminer ile ilgili tüm detayların da düşünülmesi gerekir. Kongre ile ilgili tanıtım materyallerinin hazırlanması, bunların postalanması ve kongre katılımcılarının kongre veya seminer programını takip edebilecekleri kitapçıkların hazırlanması lazımdır. Kongrenin global ölçekli olması durumunda çeviri hizmetlerinin de organize edilmesi önemlidir. Organize edilen seminer ve kongrelerdeki en çok yapılan hatalardan birisi ses akustiğidir. Salonun arka kısımlarına sesin ulaşmaması veya tüm ses sisteminde ortaya çıkan sorunlar kongrenin sağlığını olumsuz etkileyecek hususlardır. Bunların yaşanmasını engellemek açısından kongre için kullanılacak salonun ses sitemin kalitesinden emin olunması ve gerekmesi halinde bakımının da yaptırılması lazımdır.

 

Şehir dışından kongreye katılacak konuşmacılar için transfer hizmetlerinin organize edilmesine önem verilmelidir. Seminer salonunda kayıt masalarının oluşturulması, kongrede görev alacak elemanların bulunması, bilgisayar ve diğer otomasyon altyapılarının hazırlanması gibi detayların titizlikle yerine getirilmesi gerekir. Talep edilmesi halinde kongre sonrasında şehir turu ve çeşitli etkinlikler düzenlenerek, çok daha verimli bir kongre sürecin yaşanmasına katkı sağlanabilir.

Kongre ve seminer projelerinizin profesyonel ekibimiz tarafından organize edilerek yoğun dikkat ve uğraş gerektiren sürecin taleplerinize en uygun şekilde hazırlanması sağlanır. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin.