Yurtdışı seyahatleri için zorunluluk ifade eden vizenin kolay bir şekilde alınmasını sağlayacak prosedürün takibi Isparta danışmanlık firmamız tarafından yapılır. Stresli bir süreçten oluşan vize işlemleri için gereken belgelerin doğru ve eksiksiz bir şekilde toplanmasının önemi büyüktür. Bu belgelerdeki yanlışlıklar, eksiklikler veya usulsüz görünen bilgiler nedeniyle vize reddi ile karşılaşılabilir. İkinci bir değerlendirme için zaman ve para kaybı yaşanabilir. Bu türden durumların yaşanmasını engellemek amacıyla turizm firması olarak vize işlemlerini yüklenen ve bu işlemlerin hızlı bir şekilde organize edilip, tamamlanmasını sağlayan şirketimizin profesyonel ekibinden destek alınabilir.

 

Vize işlemlerinde nelere dikkat edilir?

Vize işlemlerinde dikkat edilecek hususlardan birisi talep edilen evrakların doğru ve eksiksiz şekilde toplanmasıdır. Başvurulmak istenilen vize türüne göre talep edilen evraklar değişiklik gösterebilir. Mesela, avukat olan birisinin almak istediği vize için kayıtlı bürodan avukatlık yazısının alınması lazımdır. Öğrenci vizesi talep edenlerin de öğrenci belgesi getirmesi zorunludur. Statüye ve başvurulan vize modeline göre teslim edilmesi gereken evraklarda değişiklikler arz edebilir. Tüm bu karmaşık sürecin sağlıklı bir şekilde yönetimi için profesyonel ekibimizden destek ve yardım almanız mümkündür.

Vize İşlemleri

Türkiye vatandaşı olmayan kişilerin Türkiye üzerinden vize başvurusu yapma imkanları yoktur. Ancak oturma izni bulunan kişilerin başvuru yapma hakkı vardır. Yine bazı ülkelerin vize başvuru işlemlerinde aracı kabul etmediklerinin bilinmesi gerekir. Bu tür ülkelere yönelik yapılacak vize başvurularında gereken belgelerin listesi ve toplanması konusunda destek alınabilir. Çıkarılan pasaportun 6 ay veya 1 yıl geçerliliğinin olması gerekir. Seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği olmayan pasaportlara vize verilmesi zorlaşır. Aracı kurumlar üzerinden vize başvurusunda bulunması halinde en az bir ay önceden gereken işlemlerin yapılmasına dikkat edilmelidir.

Vize İşlemleri

Bazı ülkeler tarafından vize başvuru işlemleri incelenirken konaklama ve finans gibi temel ihtiyacın karşılanıp karşılanamayacağına dair detaylı araştırma yapılabilir. Konaklama konusunda otel rezervasyonu eksik veya tamamlanmamış olan kişilerin vize başvuruları kabul edilmeyebilir. Ya da, banka hesap taleplerinde yeni açılan bir hesabın gönderilmesi vize başvuru işlemini zora sokabilir. Karmaşık sürecin sağlıklı bir şekilde organize edilmesi için firmamızdan destek alabilirsiniz.